On December 3, 2019

Gosia Parzoch – Tąta – Instruktorka z Katowic

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Pamiętacie benefity z uczestnictwa w zajęciach Indoor Cycling, o których wspominaliśmy w poprzednim wpisie? Jeśli wciąż nie czuliście się przekonani do wzięcia w nich udziału, to teraz na pewno zmienicie zdanie i jeszcze dziś zapiszecie się na RIDE RMP w swoim klubie ICON. Oto dlaczego!

Jak wiadomo jakość powietrza zwłaszcza w dużych miastach ulega pogorszeniu. Dzieje się tak zwłaszcza jesienią i zimą, czyli w sezonie grzewczym. Wszelka aktywność na świeżym powietrzu, jak choćby ukochana jazda na rowerze właśnie, może okazać się pułapką, która zamiast samych pozytywów z uprawiania ruchu, po prostu truje organizm. To jednak nie koniec! Uczestnicząc w prowadzonych przez instruktora zajęciach nie trzeba martwić się i planować całego przebiegu treningu. Tempo pedałowania, narzucone obciążenie oraz pozycja jazdy – to wszystko jest prezentowane i sugerowane na bieżąco, co wspólnie składa się na dobrze przeprowadzony, pełnowymiarowy trening. Uczestnicy mogą dzięki temu w pełni skoncentrować się na swoich ciałach, starać się maksymalnie kontrolować swój oddech i… uwolnić swoje myśli! Co więcej, grająca w tle muzyka oraz odpowiednie światła sprawiają, że zajęcia Indoor Cycling mogą bardziej przypominać imprezę niż trening, a wszyscy uwielbiają dobrą zabawę, prawda?

Zajęcia RIDE to także różnorodne programy. Są zajęcia koncentrujące się na treningu interwałowym, treningu w stylu tabata czy treningu cardio, więc każdy może uzupełnić nimi swoją własną rozpiskę ćwiczeń według oczekiwanych efektów i indywidualnych potrzeb. Czego chcieć więcej?

Na koniec poprosiliśmy inną prowadzącą zajęcia RIDE w klubie ICON, Małgorzatę Parzoch-Tątę, o parę słów o swoich klasach. Na wstępie warto dodać, że Małgorzata to nie tylko instruktorka zajęć fitness, ale także czynny fizjoterapeuta, certyfikowany trener Pilatesu oraz specjalistka od treningów Core. Gosia, ze względu na swój zawód, na zajęciach Indoor Cycling zwraca uwagę głównie na prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń, dlatego zawsze chętnie odpowiada na pytania uczestników. Jest to także wielka pasjonatka jazdy na rowerze po górach, która wyróżnia się pozytywną energią i nie schodzącym z twarzy uśmiechem. To właśnie nim Gosia zarazi Was na swoich zajęciach – podobnie jak samą pasją do sportu, także jesienią!

Gosiu, które zajęcia polecasz naszym klubowiczom jesienią?

Jesienną porą polecam oczywiście zajęcia RIDE, które są wspaniałym substytutem jazdy w terenie. To one wspaniale pomagają, utrzymać dobra formę po lecie, a przede wszystkim, co jest najpotrzebniejsze o tej porze roku, powodują ogromny wyrzut endorfin. Dzięki tym zajęciom z przyjemnością pokonujemy jesienną chandrę!

Kto może zacząć brać udział w zajęciach RIDE?

Tak naprawdę, każdy może zacząć ćwiczyć, jeżeli tylko nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej. Wystarczy pokonać lenia i przyjść na zajęcia, a resztę dopasujemy i zmodyfikujemy tak, aby zyskać kondycję, a nie stracić zdrowia!

Jak zatem należy się przygotować do pierwszego pedałowania w grupie?

Na zajęcia RIDE należy wziąć ze sobą ręcznik i wodę oraz wygodny strój. Polecam założyć także buty z twardszą podeszwą niż mają zwykłe trampki. Komfort pedałowania jest wówczas dużo większy, a na stopach nie powstają bolesne odciski.

Mamy nadzieję, że woda, solidne buty sportowe i ręcznik już spakowane? 😉

ZGARNIJ DARMOWY TRENING SPRAWDŹ
Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
  • By Aleksandra.ICON  0 Comments   

    0 Comments

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *